Monday, August 15, 2022
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Українська преса про візит збірної України з футболу серед ветеранів до Канади

Збірна ветеранів привезла з Канади дві перемоги

Оригінал статі

Національна сбірна України з футболу серед ветеранів у Торонто (Канада)

Національна збірна України серед ветеранів продовжує світове турне, основною метою якого є популяризація нашої країни та зміцнення її позицій на міжнародній арені. Місцем проведення чергових матчів стала дружня Канада і її найбільше місто Торонто, в якому проживає численна українська діаспора. Два футбольних матчі легенди нашого футболу провели в рамках святкування Дня Незалежності України! 

По місцям виступів збірної ветеранів скоро можна буде вивчати географію. За неповні два роки команда провела понад півсотні матчів практично в усіх куточках України, чимало з них у містах у Зоні АТО, і всі вони були присвячені підтримці миру в країні і наших військових, які несуть таку складну і небезпечну службу на її східних кордонах. Не менш поважна і географія всесвітнього туру, тільки в Іспанії наші легенди провели чотири зустрічі, були перемоги на турнірі "Кубок Легенд" в США і всеєвропейської іграх у Франції, успішні виступи в Грузії, Угорщини, Словенії, Молдові... Високі цілі і знакові матчі найіменитіших гравців минулих років під керівництвом знаменитого Анатолія Дем'яненка стали родзинкою на торті футбольного життя як України, так і дружніх нам країн. Виступи збірної проводяться за підтримки Федерації футболу України, Асоціації ветеранів футболу України та ТОВ "Агробізнес". 

До Торонто збірна ветеранів України вирушила на запрошення нашої діаспори і Української спортивної Централі в Канаді. Її президент Влодко Арендач зумів об'єднати зусилля волонтерів і на найвищому рівні прийняти кращих футболістів країни. "Футбол є найпопулярнішим видом спорту серед українців Канади, тільки в Торонто є п'ять українських футбольних команд, а по всій країні таких десятки. На їх основі, з провідних гравців, і була сформована збірна діаспори, - розповідає Влодко Арендач. - Ми хотіли такий візит організувати раніше, але втрутилася війна, тоді зосередили свої зусилля на допомозі армії. Зараз же вирішили зробити собі і всій діаспорі справжнє свято, запросивши в гості кумирів нашої молодості. В рамках українських днів провели два футбольні матчі, а вінцем візиту стала дружня і дуже душевна зустріч з діаспорою". Постаралися і українці, що зібрали для виступу в Торонто значний за іменами склад. Анатолій Дем'яненко покликав під "синьо-жовті" знамена весь цвіт вітчизняного футболу минулих років: Мирон Маркевич, Віталій Рева, Сергій Нагорняк, В'ячеслав Шевчук, Євген Левченко, Володимир Єзерський, Юрій Максимов, Владислав Ващук, Едуард Цихмейструк, Віталій Самойлов, Олег Шелаєв, Андрій Оксимець, Віктор Мороз, Олександр Венглинський, В'ячеслав Свідерський, Сергій Назаренко та Олег Собуцький. 

Збірна ветеранів України провела два матчі - 18 серпня зі збірною ветеранів Канади і 19 серпня зі збірною українців Канади. Збірна України - Збірна Канади - 3:2 Команда країни "кленового листа" до складу зі своїх найкращих виконавців додала представників з інших країн, які нині мешкають в Канаді. Вихід на поле гравців з Італії, Португалії, Шотландії, Уругваю, Тринідаду та Сербії не тільки посилив гру господарів, але і вніс в неї певний колорит. Початок був за українцями, В'ячеслав Шевчук і Сергій Назаренко вивели команду вперед. Але потім ініціатива перейшла до канадців, які зуміли рахунок зрівняти. Нічия номінальних господарів цілком влаштовувала, команда почала грати на утримання рахунку. Ось тільки українці за підтримки тисяч співвітчизників на трибунах не думали здаватися, організувавши фінальний штурм і зусиллями Сергія Нагорняка на останніх хвилинах зуміли здобути перемогу! Источник: 

Збірна України - Збірна українців Канади - 1:0 19 серпня в Канаді широко відзначали День Незалежності України! В одному з центральних парків Торонто зібралися десятки тисяч українців, організувавши чудове свято. Безліч різних спортивних (тільки в дитячому футбольному турнірі взяли участь близько 400 учнів школи "Карпати") та культурних локацій, ярмарки, різноманітні конкурси та майстер-класи. Гравці збірної України відвідали цей прекрасний фестиваль, ставши його почесними гостями. Тут же відбулася зустріч з Послом України в Канаді Андрієм Шевченком і тисячами наших співвітчизників, які далеко від рідної землі дбайливо зберігають її культуру та традиції. 

Вінцем українського дня став футбол! Ось вже де було не до сентиментів, збірна діаспори відібрала з провідних "українських" команд Канади найкращих виконавців, її очолив знаний гравець "Чорноморця", нині тренер Василь Іщак, давши справжній бій своїм іменитим візаві. Тривалий час рахунок тримався нічийним, а в кінці зустрічі точний удар, який став вирішальним, завдав Олег Собуцький! Хід матчу прокоментував головний тренер збірної Анатолій Дем'яненко: "Гравці прекрасно розуміли всю важливість матчу і завдання, поставлені перед збірною. Ми повинні гідно представити наш футбол, показати себе з найкращої сторони, доставивши задоволення глядачам хорошою грою і забитими м'ячами. Судячи з рахунку і відгуків вболівальників, зі своїм завданням команда впоралася". В кінці зустрічі на поле під бурхливі оплески вийшов 66-річний Мирон Маркевич, який годиться в діди деяким своїм молодим суперникам. Після гри Мирона Богдановича, так само як і інших гравців збірної, ще довго не відпускали вболівальники, дякуючи за чудовий футбольний вечір. Варто відзначити і інтернаціональну суддівську бригаду - гру бездоганно провів найкращий рефері України 2000 року Ігор Хіблін, якому асистували канадієць та іранець. 

Підсумки візиту команди до Канади підвів віце-президент ФФУ, засновник та куратор Національної збірної ветеранів Олег Собуцький: "Намагаємося підтримувати українців по всій земній кулі, куди б не занесла доля наших співгромадян. Але Канада стоїть окремо, тут дуже чисельна та патріотична діаспора, яка робить велику і добру справу, в тому числі по допомозі нашому війську. Це не загальні слова, а конкретна поміч усім необхідним, особливо в перші роки війни. Завдяки підтримці керівників ФФУ Андрія Павелка, Вадима Костюченка, Василя Орлецького, вдалося провести чудові матчі в Торонто, організувати святкову зустріч з діаспорою, стати почесними гостями українських днів. Краще зрозуміли, чим ми один одному можемо бути корисними, в яких напрямках далі співпрацюватимемо. В Торонто ми відчували себе наче вдома, за це велика подяка волонтерам, які весь час перебували разом із нами, та їхнім очільникам Влодко Арендачу і Михайлу Бучковичу. Їх злагоджена робота, помножена на душевну теплоту та любов до всього українського зробили наш візит до Канаді справді незабутнім. Повернувшись до України ми знову, тепер на рідній землі, відзначили День Незалежності, зігравши у Бучі проти Збірної місцевої громади. Такого чудового свята, як кажуть, багато не буває. А 27 серпня в Маріуполі на центральному стадіоні зустрінемося з місцевими ветеранами, показавши всім, що це прекрасне приморське місто заслуговує приймати футбольні матчі". 

P.S. Користуючись нагодою, Федерація футболу України та Національна збірна України серед ветеранів висловлює вдячність українській громаді в Канаді, зокрема Влодко Арендачу, Михайлу Бучковичу, Олександру Яблонському, Віталію Гуцулу, Володимиру Ковалю, Роману Рашчуку, Андрію Ярошенку, Анні Яциняк, Дарці і Івоні Коваль, Івану Чайковському, Інні Марчук, Єві і Влодко Дольжицкі, Арко Батруху, Степану і Лесі Мазур, Ларисі Баюс, Юрію Кусю, Ярославу Деркачу, Катрусі і Олені Вайнбрг, за теплий прийом, чудову організацію футбольних матчів та незабутні враження від відвідання Торонто. 

P.P.S.

Login Form