Saturday, March 25, 2023
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Експерт назвала конституційний шлях повернення Криму під контроль України

Марина Ставнійчук

Один зі способів повернути на бік України населення окупованого Криму – зміни в новій Конституції.

На це сподівається голова правління громадського об’єднання «За демократію через право», член Венеціанської комісії від України (2009-2013 роки) Марина Ставнійчук.

У той же час в інтерв’ю «Апострофу» вона назвала неоднозначним рішення надати особливий статус для окремих районах Донбасу.

Згідно з Мінською домовленостями, ми взяли на себе зобов’язання в рамках децентралізації врегулювати статус неконтрольованих Україною районів Донбасу. Але не варто забувати про проблеми анексованих Криму і Севастополя. Дасть нинішній конституційний процес відповіді на всі поставлені перед Києвом питання, подивимося. По ідеї ми повинні, наприклад, запропонувати кримчанам набагато більш вигідні конституційні умови, ніж обіцяє їм Росія. Це дало б надію, що населення повернеться на бік України, – вважає експерт.

За словами Ставнійчук, Україна отримає нехарактерну для себе ситуацію, закріпивши в Конституції спецстатус частини Донецької і Луганської областей.

«Нам потрібно говорити про застосування лише до одного регіону забезпечення соціально-економічних, мовних та інших потреб людей, які там проживають. Чесно кажучи, нам треба було не погоджуватися на особливий режим місцевого самоврядування на цих територіях, адже незрозуміло, чому деяким районам в окремих регіонах будуть надані преференції, а іншим ні... «, – зазначила вона.

Login Form