Saturday, March 25, 2023
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Сакральне Мистецтво. Виставка

sacred art

В переддень світлого свята Воскресіння Христового в галереї Канадсько-Української Мистецької Фундації, 15 квітня 2016 року відкрилась прекрасна виставка «Сакрального мистецтва». Виставка буде працювати до 8 травня. Вище маєте час відвідати виставку, та зануритись у атмосферу високої духовності, що утворюється від творів сакрального мистецтва. На виставці представлені традиційні ікони від ХVIII ст. до сьогодення, різноманітні твори релігійної теми, створені засобами малярства на дереві, полотні, склі, емалі на металі, кованого металу, скульптури, батіку, соломки і багато іншого, а їх число налічує понад 110.

На виставці представлені такі відомі мистці з Канади, як: Г. Новаківська, А. Бабич, Б. Головацький, П. Лопата, А. Харина, Я. Креховецький, О. Лесюк , І. Лазірко, О. Савицький, А. Чемікос, Н. Валенюк, А. Загартовський, О. Ганькевич-Безпятко, І. Поліщук, О. Мезенцев, В. Мельник, Т. Романюк,  А. Синитар, І. Синитар, Л. Барміна, Х. Сеньків, К. Чалик-Петруник, Р. Зузук.

Мистці з України: О. Андрущенко, І. Копчик, Л. Скоп, І. Остафійчук, Б. Буряк, Н.Чубак, М. Бойків, Г. Бодякова, А. Сопатюк, Ковальчук.

Відомий грецький іконописець Георгій Кордіс.

Твори, що представлені на виставці, випромінюють Божу любов, мудрість, добро і мир.

Виставка, то є добра нагода придбати подарунок до своєї оселі, родині, друзям, дітям на Перше Причастя, Хрестини, весілля, чи для іншої важливої події.

Можна відмітити надзвичайно високий художній рівень творів, деяких художників.

Виставку відкрила Голова КУМФ Оксана Рогатин-Василик, котра після короткої промови надала слово святому отцю Івану з храму Святого Димитрія.

Після короткої молитви отець Іван благословив виставку. Його промова була цікава і стала невід’ємною частиною виставки. Отець Іван сказав, що “ікона заставляє людину замислитесь, бо через ікону Господь до нас розмовляє“. Ікона божа супроводжує українця від народження до смерті.

Після отця Івана, з короткою промовою виступив доктор Яків Креховецький, професор університету Торонто, відомий мистець, спеціаліст з богослов’я, дослідник ікон. Він подякував організаторам виставки, розповів про історію ікони. Пригадав слова Василя Великого, котрий у 4-му столітті від Різдва Христового писав: “Те що святе письмо подає нам словами, то ікона говорить нам кольорами”.

Наші християнські зображення дещо подібні до класичної музики, вони ніколи не стають перестарілими. Їх зміст завжди важливий для нас й немов постійно свіжий і духовний. Ікона та сакральне мистецтво становлять немов наш фотоальбом дуже великої родини. 

На закінчення офіційної частини, Голова Української спілки образотворчих митців Канади Олег Лесюк подякував всім, хто відвідав виставку. Зауважив, що метою виставки також є щоб відвідувачи відчули тепло і щирість, що є в ціх творах.

Ще до відкриття виставки мені пощастило поспілкуватись з відомим художником Павлом Лопатою. Пан Лопата розповів про символи на іконах, та які кольори згідно традицій використовуються при малюванні ікон. Це був маленький вступ до такої теми як “розвиток іконографії, ії еволюція».

Художниця Мирослава Бойків розказала про свої враження від виставки. Мирослава відмітила різноплановість, багатогранність і сучасність образів на виставці. У робатах зберігається традиція, одначе є поступ у майбутне. Особисто ій дуже сподобались роботи на склі.

Я вважаю виставка вже зробила свій вклад в розвиток українського сакрального мистецтва та іконописи.

Фото з виставки, котри вийшли більш-менш, спочатку старовині ікони:

іконаікона

IMG 1415

IMG 1419

IMG 1416IMG 1417IMG 1422

IMG 1423IMG 1424IMG 1421

Login Form